O klubu

Vítejte na webových stránkách amatérského fotbalového klubu SK Rozhovice. Klub byl založen roku 1920 a momentálně hraje Okresní přebor Chrudimska. Klubové barvy jsou modrá, žlutá a červená.

Znak Rozhovice.JPG
Historie klubu

První zmínka o klubu pochází z roku 1920. Mužstvo dříve dosahovalo velmi dobrých výsledků, vyhrávalo se nad kluby, které byly založeny mnohem dříve, například AFK Chrudim (dnes MFK), Slovan Pardubice (dnes FK) atd.

V roce 1929 musela být činnost klubu ukončena z důvodu nedostatku hráčů. Počátek další etapy SK Rozhovice vznikl v roce 1934, kdy klub dostal název AFK. Tato etapa ovšem skončila dříve než začala, důvodem bylo zorání fotbalového hřiště (využíváno jako orná půda). Činnost byla obnovena v roce 1942 a jde o činnost stálou až dodnes. Mezi zakladatele a osoby, které se zasloužili o obnovu klubu patří: Novák F., Ráliš, Pleskot V., Pleskot F., Mergl J.

V období 1979-1980, šedesát let od založení, klub dosahoval nejlepších výsledků na amatérské úrovni. V roce 1977 se mužstvo účastnilo soutěže kategorie 1.B třídy. Tehdy se probojovalo do prvního kola Východočeského poháru, kde později vypadlo s družstvem VCHZ Pardubice s výsledkem 0:3. Zápasu přihlíželo 1300 diváků. V tomto případě oslavy místního fotbalu úzce souvisí s první etapou z roku 1920. N této akci nechyběl samotný zakladatel Josef Novák, který poskytl rozhovor do místních novin: „Pamatuji, jak před osmačtyřiceti lety hrálo naši varieté v Karlových Varech fotbalové utkání. Jinak do 60 jsem lyžoval, do 65 bruslil a teď ještě chodím sáňkovat u nás v Heřmanové Městci v parku. Co se týče našeho areálu, chtěli bychom zde vybudovat tribunku pro 200 diváků. Pak by to bylo všechno. Letos nás zaskočil podzim. Dva hráči nechali aktivní činnosti a než se s tímto stavem družstvo vyrovná, chvíli to potrvá. Teď v zimě dáme našim hráčům jediné soustředění, když žádné jiné odměny za celý rok nedostanou. Slíbili, že udrží 1. A třídu. Když to vyjde, udělám jim jako bývalý řezník pravé domácí párky, jaké bývaly dříve“

Současné zázemí a hřiště klubu bylo vybudováno v roce 1952. Ovšem hřiště mělo jeden velký problém, bylo šikmé, hrálo se tedy opravdu „do kopce“ a „z kopce“. Sklon měl úhlopříčně přes dva metry. Každopádně n hřišti se hrálo až do roku 2000, následně bylo vybagrováno a srovnáno. Dnes mají Rozhovice dvě fotbalové hřiště, zázemí pro hráče včetně sprch, klubovnu a hostinec na hřišti.

V Rozhovicích vyrostli špičkový hráči. Například Radim Holub, který hrál na Spartě (2016 zpět v SKR), Bohuslav Pilný, hráč Liberce (v roce 2016 trenér ligového FK Hradec Králové).
Naši sponzoři:
Obec Rozhovice